Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca Risaleleri | Evrim Risalesi

Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca Risaleleri | Evrim Risalesi

Esselamu Aleyküm,

Bir kaç dangıl diyor ki “neymiş, insan maymundan gelmişmiş’

Allah demiyor mu Kuranda, Yaptıkları Hata yüzünden, dünya ya attık onları (Hz. Adem ile Hz. Havva yı) diye,
Dünya daha yeni, yani sıfır kilometre, hicbirşey daha icad olmamış, öyle takım elbise fabrikasi ‘Hatemoğlu ve Altın Başak’ daha kurulmamış, Hz Ademin kışın sırtına alacağı bir sakkosu yok, bir palto icad olmamış, ne ile soğukdan korunacak. Mamutlar (fillerin ilk versiyonu) kuzey kutbunda yaşarlarken, onlar tüylüymüş, çünkü yöreye ve mevsime ayak uydurmuşlar, soğuga karşı üzerlerine tüy üretmiş vücutları, mevsime uyum saglamışlar. Sonra büyük soğuk buzul devri olunca, oradan aşağıya inen göç eden filler, bu sefer sıcak afrika ve hindistan gibi bir yere inince, ne olacak sıcakdan terlememek için, yine mevsime uymuş, bu sefer çıplak olmuşlar, yani kıl dökmüşler.
Peki bunu biliyorsan, niye Ademin hatemoğlu paltoyla cennetten inmediğini bilmiyorsun ahmak. “Kylie Minogue” gibi konsere gittiği yere bir konteyne elbise eşya götürecek kadar elbisesi eşyasi yok. Bir yol yok, yolak yok, ne olacak, onun vücüduda kışın soğukdan üşümemek için KILLANDI tabikine, ve ne derler “Erkeğin KILLISI Ademden”, “kadının ki ise AYIDAN” duymadın mı bunu sen.
ve yine neymiş cilali taş devriymiş, lan angut demir daha çıkarılmamış, demirin nasıl işlenecegi bilinmiyor, SIFIR kilometre dünya diyoruz öyle olmasına rağmen aklını calıştırmışda, mızrağına taş bağlayıp avlanmış, adem ile hava cennetten kovulup dünyaya inince senin köşedeki bakkal amca yok, merkezdeki market gibi bir marketi bakkalı yok, bir lokma için arayacak bulcak avlanacak da yiyecek, ne yapacak ya başka beyinsiz evrimci.

ee neymiş eğilerek yürüyormuş, maymun gibiymiş, lan dangıl, Hz Adem avalanırken aslanı gördü, aslana baktı, kaplana baktı, nasıllar onlar, hepsi eğilik vaziyette, nasıl avlanıyorlar baktı gördü, oda avını yakalayacak, koşacak, insan aynelyakin, görerek, taklit ederek öğrenen bir varlık, insan gördüğünü taklit edebilen varlık, baktı kaplan böyle, kedi böyle, bilmem kim böyle davranıyor, ne yapacak? o da eğildi belkide değil mi, sonra bir bir, ihtiyacı olan şeyleri icad etttikce, doğruldu, dikildi, giyinmesini, ev yapmasını öğrendikce, gelişdi işde. yani buna maymundan gelim denilirse, söyle şimdi de görelim, maymundan geldiğni iddia et de görelim .

iSLAMi MANADAKi EVRiM iSE:

Buğday tohumunu çiftci Ahmet amca ekti, bir başak Buğay oldu, iki tane, üç tane derken bir kilo derken, evrimini, yani birinci serüveni olan seyri sülükünü tamam etti, ve un oldu. Un idi, yine ikinci serüven başladı, hamur oldu yoğruldu, sonra ekmek, pasta, börek, çörek oldu. üçüncü serüvene geçti evrim, sonra ben, sen, o aldık sofraya koyduk, ve yeni bir serüven başladı, yedik ve artık o buğday tanesi insan oldu, evrimini tamam etti, seyri sülükünü tamam etti, insan oldu. O da yetmedi, insan olunca, eğer insan doğru dürüst vicdanli imanli bir insan ise, belki Allah ı zikir oldu, yada Allah ı tefekkür oldu, namaz oldu, yada salih bir amel, mesela, vicdanının sesini dinledi, susuz bir hayvana su verirken harcadığı tefekkür ve enerji oldu, ve hayra döndü o buğday tanesi, ve kabul olacak olan, salih bir amel halini aldı değil mi, yani sen bunun örneklerini çogaltabilirsin, mesela ot idi, inek yedi, süt oldu, peynir oldu, diye yaz ve söyle git artık. islami evrim, insan olma yolculuğudur, bunada Tasavuf da seyri sülük yolculuğu ismi verilir vesselam. Yahuttta kötü bir insan da kavga oldu, yada hırsız birinin hırsızlık ederken ki enerjisi oldu, ve günah oldu zulum oldu….

Karoglanin “Evrim” Risalesi Sonu

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 18.02.2016 Perşembe saat 14 : 36

Author: RasitTunca